לחגוג שינוי, לחגוג נהיגה.
ההיסטוריה של מאזדה נמשכת על פני 90 שנה – היסטוריה של עמידה נחושה מול אתגרים והתגברות עליהם.
החל משנת 1920 יצרנית הרכב מהירושימה מתגברת על קשיים ומגלה יכולת התחדשות וחדשנות פורצת גבולות. ראשית מאזדה החלה לייצר רכב תלת גלגלי, תצורת הובלת מטענים קלה ועיקרית באותם הימים והתבססה כיצרנית המובילה ביפן של אותה הקטגוריה. לקראת סוף מלחמת העולם השנייה מפעלה של מאזדה בהירושימה היה הרוס לחלוטין אך באמצעות חדשנות ומסירות החברה התאוששה וחזרה לייצור במהירות ובדיוק אופייני. 
רוח החברה וערכיה עוצבו על ידי אירועי המלחמה ואותן היכולות שאפשרו לחברה לצמוח מחדש מלווים אותה עד היום. מסירות, קראטיביות, אומץ, חדשנות וחוסר פשרות בכל שלב של הליך תכנון וייצור המכונית.
אותם ערכים סייעו למאזדה לעמוד באתגר ייצור מנוע ספורטיבי, קל משקל ומדויק – המנוע הרוטורי. משנות ה-60 ועד שנות ה-70 מנוע זה היה חוד החנית הטכנולוגית והוכחה ניצחת כי חשיבה רעננה ומקורית של מהנדסי מאזדה אפשרו לה להגיע למחוזות בהם אחרים כשלו.
במהלך השנים מאזדה השיקה מספר דגמים היסטוריים דוגמת המאזדה 3 והמאזדה 6 על דורותיהם השונים אך גולת הכותרת הינה המאזדה mx-5. הרודסטאר הנמכר ביותר בהיסטוריה שעלה על פס הייצור בשנת 1989. מגלם את מיטב ערכיה מאזדה: "Jinba-Ittai" חווית הנהיגה הייחודית המעידה על תחושת האחדות בין הנהג לרכבו ו "- KODO הריגוש בתנועה" פילוסופיית העיצוב המרהיבה של מאזדה אשר מעוררת ציפייה לבאות. 
בשנת 2012, אותה מחויבות נחושה לחוויית נסיעה טהורה הניבה את טכנולוגיית ה-Skyactiv. 
מהפכה טכנולוגית שנגעה בכל אחד מיסודות הרכבים של מאזדה. החל משלדה קלת משקל, תיבת הילוכים מדויקת וחלקה ועד מנועי חזקים ויעילים כפי שלא היו מעולם. חידושי ה-Skyactiv פורצי הדרך מגשימים את חזון העל של מאזדה – ייצור מכוניות מרגשות, מזמינות, מהנות לנהיגה וגורמות לך לרצות לנוהג בהן שוב ושוב.